Надлежни црногорски безбједносни, али и правосудни органи и даље се не оглашавају поводом албанских застава и паравојног кампа на планини Румија, изнад Бара.
У јавности се постављају питања какве су намјере паравојног кампа на Румији, гдје су били полиција и Агенција за националну безбједност, као и зашто се није реаговало поводом масовног истицања албанских застава на тој планини.
Одговора, међутим, нема већ је и даље на снази мук надлежних државних органа.
Подсјећамо, већа група Албанаца, међу којима је било и оних у маскирним униформама и са наоружањем, окупила се у својеврсни војни камп на врху планине Румије 21. маја када је званична Црна Гора обиљежавала Дан независности.
Поред људи у униформама и са дугим ножевима, на скупу су биле и особе у мајицама такозване „природне“ Албаније, која, подсјећамо, обухвата и значаја дио територија Црне Горе.
У војном кампу нашао се и предсједник Општине Улцињ Назиф Цунгу, који се „опробао“ у стрељачким дисциплинама.
Такође, на врху Румије, на Дан независности Црне Горе, увелико су се вијориле заставе Албаније, а нико од државних органа није реаговао тим поводом.
Подсјећамо, полиција је експресно дејствовала и привела менаџера Будве и функционера Нове српске демократије Мила Божовића, јер је 21. маја на својој кући истакао тробојку, односно народну заставу Црне Горе. Тробојка је, иначе, застава са којом је био покривен ковчег краља Николе
Очигледно је, дакле, да у Црној Гори владају двоструки аршини, односно да је све дозвољено владајућој црногорско-бошњачко-албанској коалицији, а „снага државе“ демонстрира се селективно, односно искључиво над припадницима српског народа у Црној Гори, којима се ускраћују основна људска права.
С друге стране, експресно се реагује када је у питању свако подсјећање на изворну традицију Црне Горе, а тробојка је свакако једна значајан дио.
(кавер фотографијата: Црква Свете Тројице на Румији на Дан независности Црне Горе 2017.године)
25.05.2017